Dorian Gray

14. srpna 2015 v 19:27 | Mischelle
Kdo to je vnitřní démon? Má ho v sobě každý z nás?
Toto téma mi připomnělo jeden z mých velmi oblíbených filmů Dorian Gray určitě aspoň někdo z vás o tomto filmu ví a když ne tak jej určitě znáte v knižní podobě Obraz Doriana Graye, přes to pro ty, kteří vůbec nevědí o čem mluvím mám přiblížení o čem film a kniha pojednává a tedy i vysvětlení spojitosti s TT.
Kniha je o mladíkovi Dorianovi, který je velice pohledný, milý muž s dobrým srdcem. Jednoho dne se rozhodne, že si nechá namalovat portrét. Po dokončení kresby, když vidí jak je krásný si přeje aby za něho jeho obraz stárnul. Přání se splní. Vlivem Harryho, se kterým tráví čas se začíná měnit. Poznává rozkoše života : sex, drogy a alkohol. Jeho vinou zemře jeho snoubenka a vyvrcholý to až k tomu, že zavraždí malíře jeho obrazu, který si ho od něho chce vypůjčit na výstavu. Dorian mu ho nemůže dát, neboť se s ním děje něco podivného, podepisuje se na něm jeho stáří, nepěkné skutky, skrátka se na něm odráží jeho duše, kterou skrývá pod nestárnoucí tvářičkou nevinného mladíka.
Jistě, někteří si můžou říct, že Dorian v sobě neměl vnitřního démona, změnil se kvůli Harrymu. Ale podle mě ho v sobě měl hluboko ukrytého a Harry mu ho jen pomohl najít. Tohle je určitě ten nejhorší případ vnitřního démona.
Mysleli jste někdy na to, že by jste rádi udělali nějakou lotrovinu, něco zakázaného? Vsadím se že ano a to je důkaz, že vnitřního démona v sobě máme ukrytého všichni a je jen na nás jak velkou moc mu nad námi propůjčíme a jestli skončíme jako Dorian, kterého minulost a hříchy s ní spojené po letech dohání v podobě Harryho i bratra snoubenky, jejiž smrt způsobil.
A jak to všechno dopadlo? Harry upálil Doriana společně s jeho obrazem, Dorian zemřel, obraz však zůstal nedotčený ovšem mladík namalovaný na něm byl znovu mladý a krásný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 14. srpna 2015 v 19:38 | Reagovat

Každý ho má, někdo ho dokáže zahnat, někdo s ním žije celý život, bez ohledu na to, zda se nachází ve společnosti, či ne.

2 oonamagritte oonamagritte | E-mail | 15. srpna 2015 v 14:04 | Reagovat

Ten film zbožňuju..
Všichni ho v sobě máme, akorát ne všichni o tom víme.

3 Iharo Senshi Kokoro Iharo Senshi Kokoro | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 14:49 | Reagovat

Pěkný článek a hezky popsáno. Já osobně jsem se k Dorianovi dostala v knižní podobě a až po té jsem shlédla film. A tak si potřebuji "rýpnout" ... Ovšem ne ve zlém.
V knize je krapet jiný konec a mnohem krásnější. Ano, onen vnitřní démon Doriana přeci jen dožene a sám Dorian se pokusí obraz zničit. Jak to vypadá v knize nepovím, ale ten konec se podle mě lepší a tak nějak "Správnější", než jak si jej upravili ve filmu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama