já a lidi na škole

9. října 2015 v 19:46 | Mischelle |  Pár slov k TT
Upřímně toto téma je mi hodně blízké neboť já osobně se snažím hodně lišit od ostatních a myslím, že se mi to i daří. Nedávo jsem psala o tom jak se liším od ideálu holky. Liším se ale i jinak. Nejvíce oblečením. Miluju znaky jako Illuminát, pentagram různé runy a tak, proto si taky kupuju oblečení, na kterým jsou tyto znaky, nejčastěji na sobě mám bílou nebo černou barvu, oblečení větší velikosti než je ta má, miluju dřevěné přívěsky na krk a vzorované oblečení (kytičky, kostičky, puntíky)
Vlasy mám ostříhané na krátko a většinou mám na nich vzádu vyholené nějaké ornamenty, ráda si je taky barvím ať už na normální barvy, nebo na nějaké ulítlejší jako je zelená nebo modrá.
Zkrátka řekla bych, že mám svůj vyhraněný styl, kterým se jistě od hodně lidí liším. Nedokážu si představit nemít svůj styl, prostě si na sebe oblíknout cokoli nemít věci sladěný do jednoho stylu. Neříkám, že takový lidi odsuzuju, ale já bych taková být nedokázala.
Hlavně u nás na škole se dá hodně pozorovat jak se od sebe lidi můžou lišit, chodím na umělku a určitě víte, že někteří umělci se hodně liší od ostatních a tak je to i u nás na škole. Rozdělila jsem tyto lidi do mnou vymyšlených skupin. Najdete zde čtyři typy lidí.
Fešny - To jsou většinou holky ale můžou to být i kluci, kteří chodí vždy úhledně upravený, nosí elegantní oblečení. A řekla bych, že se chovají trochu jako narcisové a většinou si o sobě hodně myslí.
Hiphopery- Jistě takový lidi znáte, nosí na sobě bejsky, většinou věci značky Vans a takové ty bejsbolové mikiny.
Feťáky- Ne tihle lidé nefetují, ale jistě by ste to do nich řekli, nosí na sobě vytahané oblečení a klidně i tepláky, okopané botasky a vousy na tváři si nechávají volně růst.
A pak jsou lidi, kteří se oblíkají podle stylu hudby, nebo stylu života neznámější jsou asi rockeři celý v černém, s dlouhými kabáty a robusními kanadami. A emo/gotyk lidi.
Ano většina lidí může protestovat, že tyto lidé se neliší, protože jich je v těchto skupinách hodně, ale kdyby jsme to brali z tohoto pohledu nenašli by jsme žádného člověka, který se úplně liší ode všech, který nikde nemá někoho sobě podobného.
Lidé se od sebe ale mohou samozřejmě lišit i chováním. I s tímto se můžu stotožnit. Musím říct, že já osobně se nemůžu bavit se všemi ve tříde, protože zkrátka mezi ně nezapadám, nebaví mě rozebírat věci, které oni rozebírají a nesměju se stejným vtipům. Bývala jsem kvůli tomu chvilku terčem posměchu, mysleli si, že jsem divná a možná, co já vím, si to o mě myslí do teď. Naštěstí jsem ale našla lidi mně podobný, dokonce v mé třídě a s těmi si naprosto rozumím. I kvůli tomuhle je dobře, že se nikdo nemůže úplně lišit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petra-s-world petra-s-world | 10. října 2015 v 19:48 | Reagovat

Jojo. Každá škola má skupiny. Hihi. Musím se přiznat že i ta naše..

2 Jane Jane | Web | 13. října 2015 v 14:52 | Reagovat

Moc se mi líbí hlavně poslední odstavec tvého článku :).
Lidi jsou povrchní a tak si většinou nevpouští do života lidi, kteří podle nich "vypadají divně", jinak se oblékají.. Ale kdyby jim dali šanci, možná by nakonec zjistili, že s nimi mají daleko více společného, než by se mohlo na první pohled zdát.
Taky jsem taková na střední byla. Jediný výsledek, který to pro mě teď v dospělosti má, je ten, že z mých původních kamarádů ze střední se bavím pouze se dvěma, protože si se zbytkem zkrátka nemám co říct. Jak píšeš, nechápu jejich humor ani jejich "problémy", nebaví mě řešit ostatní, asi jsem holt vyrostla jinak a už mezi ně zkrátka nezapadám.
Ale jsem ráda, že jsem k tomu došla. Je skvělý být sám sebou a zároveň za totéž neodsuzovat ostatní.

3 Andey Andey | Web | 13. října 2015 v 21:05 | Reagovat

Každá škola má nějaké skupiny. Podle mě je každý člověk originální, i když se to na první pohled nezdá. :)
Zajímavý článek :)

4 Elis Elis | Web | 17. října 2015 v 13:30 | Reagovat

Můžu se zeptat jakou uměleckou školu studuješ? :) Vždy mě zajímalo, jací lidé se tam tak vyskytují.

5 Mischelle Mischelle | Web | 18. října 2015 v 20:44 | Reagovat

[4]: na uměleckou průmyslovku obor design interiéru

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama