Maturita

27. května 2017 v 13:04 | Misaki |  Lifestyle

Kon'nichiwa,
Tak už to mám za sebou a dokonce úzpěšně! Popravdě tomu pořád tak nějak nemůžu věřit a pořád si myslím, že se budu muset učit, přeci jenom odmaturováno mám zatím první den. Je to docela zvláštní pocit vědět, že teď už nemusím dělat nic do školy (teda nepočítám učení na přijímačky) konečně mám čtrnáct dní úplné volno a můžu dohnat vše co jsem díky maturitě nestíhala. Takže nonstop koukání na seriály :D.
Jinak co se týče maturity, nebylo to lehké. Pro mě hlavně praktická část, kdy jsem měla rýsovat konstrukční výkresy. Z této části jsem málem neprošla ale učitel se nakonec smiloval, musela jsem mu ale slíbit, že už nikdy nebudu rýsovat. Na ústní maturitě bylo nejtěžší to nekonečné učení, ale samotná zkouška byla až neuvěřitelně lehká. Všichni zkoušející učitelé nám pomáhali, dokonce i učitel na technologii, který mě celé roky dusil, mi tajně šeptal správné odpovědi. Musím ale říct, že v této části maturity jde hlavně o štěstí při výběru otázky. Já ho naštětsí měla a vytáhla si otázky, které jsem nejvíce uměla. Ale vím, že bylo i pár otázek, přes které bych prostě neprošla.
Nejlehčí část maturity pro mě byla písemná a to i když na didaktický test z češtiny bylo žalostně málo času, takže všichni museli poslední úlohy v rychlosti natipovat. Nepřišlo mi ale, že by tam byl bůhví jaký chyták nebo něco supertěžkého. I témata na slohové práce se mi tento rok celkem líbily.
Kdybych měla celou maturitu shrnout řekla bych jen budoucím maturantům ať se zbytečně nestresují, protože učitelé chtějí stejně jako oni aby odmaturovali. To ovšem neznamená, že se nemají učit a mají se na to úplně vyprdnout, to ne. Učte se a učte se všechno! Protože se nevyplatí spoléhat na to, že budete mít štěstí a vytáhnete si to co jste se učili.
Sayōnara
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 27. května 2017 v 21:40 | Reagovat

Gratuluji k úspěšnému složení maturity. Je legrační, jak se toho každý bojí a pak si řekne, že to nic nebylo. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama