Outlast

1. května 2017 v 16:47 | Misaki |  Hry

Kon'nichiwa,
Protože se v poslední době všude objevuje druhý díl snad nejznámější hororové hry Outlast, rozhodla jsem se věnovat jí článek, tentokrát ale nebudu psát o nově vydané dvojce, ale vezmu to popořadě. Tudíž jsem si pro vás připravila informace o prvním dílu této hororové nechutnosti, nějaký malý popis, pár zajímavostí a samozřejmě i celý příběh hry.
Hra Outlast vyšla 4.září 2013 a myslím si, že si ihned našla své fanoušky. Vývojářem této hry je Red Barells studio, které na ní však nepracovalo samo, pomáhali mu také Warner Bros a Interactive Entertainment.
Příběh hry se odehrává v psychiatrické léčebně, což jí jistě přidává na strašidelnosti. Hrajete za Milese Upshura, investigativního novináře, který je vybaven kamerou s nočním viděním, aby jí však mohl používat, musí nacházet baterky. Po čas celé hry nebudete mít ani jednu zbraň proti nepřátelům, tudíž před nimi musíte stále utíkat a skrývat se před nimi ve skříních nebo pod postelí.
--Příběh hry--
(Spoilery)
Nezávislý vyšetřovací novinář Miles Upshur dostává anonymní tip, že na Mount Massive Asylum probíhají nehumánní experimenty v soukromé psychiatrické léčebně vlastněné notoricky neetickou společností Murkoff Corporation. Po příjezdu do této léčebny je Miles šokován objevem sálů, které jsou vypleněné a zasypané mrtvými těly personálu. Je informován umírajícím SWAT důstojníkem, že Mount Massive je plný duševně vyšinutých pacientů, známých jako "varianty", kteří utekli, volně pobíhají po pozemku a zabíjejí Murkoff zaměstnance. Důstojník ho vybízí, aby odešel, ale Miles zjistí, že se nemůže vrátit, kudy přišel a tak musí najít jinou cestu.
Když Miles hledá odchod, překvapuje ho "varianta" Chris Walker, který ho chytí při přelézání parapetu přes okno, vhodí ho do haly a uvede ho do bezvědomí. Zatímco je Miles stále v polobezvědomí, setkává se s otcem Martinem Archimbaudem, pomazaným, schizofrenním knězem, který tvrdí, že Miles je jeho "apoštol". Otec sabotuje jeho útěk tím, že ho odřízne od předních dveří. Miles se plně probírá, ale otec Martin ho napadá a injektuje mu anestetikum. Ukazuje Milesovou nahrávku "Walridera", nadpřirozeného tvora, který zabíjí lékaře i pacienty a tvrdí o něm, že je zodpovědný za vyloučení azylů.
Miles se znovu uvědomí, že je uvězněn v rozpadlé léčebně plné katatonických a dementních pacientů. Podaří se mu uniknout skrze kanály do hlavního oddělení, kde je Walker a dvě kanibalistické "varianty", ti ho chytí a předají bývalému výkonnému řediteli společnosti Murkoff Rick Tragerovi, který je postižen a vypadá jako ostatní vězni. Trager posadí Milese na invalidní vozík, amputuje mu dva prsty a připravuje se na to, aby udělal totéž s jeho jazykem a genitáliemi. Naštěstí Miles dokáže uniknout, když ho Trager na okamžik opustí. Po útěku do výtahu, Miles výtah aktivuje a neúmyslně rozdrtí Tragera mezi podlažími.
Miles se dále vydává do místnosti ošetřovny a znovu se setkává s otcem Martinem, který mu říká, aby šel do kaple. Miles zjistí, že Walridera vytvořil Dr. Rudolf Gustav Wernicke, německý vědec, který přišel do Spojených států pro těžké operaci. Wernicke věřil, že intenzivní terapie snů provedená na psychologicky traumatizovaných pacientech by mohla vytvořit z jejich těla a roje nanorobotů zlovolnou bytost.
Miles nakonec zjistí, že v kapli byl ukřižován a spálen otec Martin a že on je klíčem k výtahu atria, který trvá na tom, že ho "vezme na svobodu". Miles vejde do výtahu a sestupuje do podzemní laboratoře na podzemní úrovni, kde najde Walridera, který ho pronásleduje, dokud nepřijde napadnout Milese Walker a Waldrider ho brutálně zabije. Miles pak najde stárnoucího Wernickeho, který potvrzuje, že Walrider je biotechnologická entita pod kontrolou Billyho Hope, který je v kómatu a je hlavním předmětem Murkoffových experimentů. Rozkazuje Milesovi, aby ukončil Billyho životní podporu, a tím zabije Walridera. Miles to udělá. Nicméně, těsně předtím, než zemře Billy, Walrider napadá Milesa a vstupuje do jeho těla. Murkoffové, které vede Wernicke, pak vstoupí do laboratoře a zabijí Milesa. Zděšený Wernicke si uvědomuje, že Miles je nový host Walridera. Walrider zaútočí na něj a na pracovníky.
--Konec--
Myslím, že tato hra může být právem zařazena mezi nejlepší hororové hry a to už díky svému skvěle propracovanému příběhu, překvapivým zvratům, úžasné atmosféře utvořené perfektně vymodelovaným prostředím léčebny, ozývajícím se zvukům, lekancům. Co ale asi nejvíce všechny hráče překvapilo je její nechutnost. Hra se nebojí ukazovat lidské genitálie, nechutné vraždy, jako třeba roztrhání těla, kanibalizmus a další..
--Zajímavosti--
/nejen pro ty, co hru hráli/
- Při vstupu do kůlny na nádvoří si (s použitím kamery) můžete všimnout nakreslené siluety motorové pily v horní polici. Je to odkaz na scénu z filmu Smrtelné zlo 2.
-Když ve hře utíkáte před libovolným protivníkem, občas na vás pořvává ,,You can hide!" v překladu ,,Nemůžeš se schovat!". Je to oblíbená hláška z hororových her a filmů.
-Této hry se již prodali 4 milióny kusů.
To je k této hororové hře zatím vše. Rozhodně ji těm, kteří milují hororové hry, doporučuji. V dalších dnech se můžete těšit na příběh pokračování prvního dílu této hry s názvem Whistleblower, který pomáhá ještě více rozuzlit příběh hry a samozřejmě také na popis druhého dílu, až ho teda konečně dohraju. Také plánuju články o jedné nehororové herní sérii a to o hře Syberia, neboť to byla má úplně první herní série, kterou jsem dohrála a stala se tak jednou z mých srdcovek, navíc nedávno vyšlo její třetí pokračování.
Do komentářů mi můžete napsat, zda jste hráli Outlast, nebo jste třeba viděli nějaký let's play na tuto hru, neboť youtubeři si jí hodně oblíbili a let's playe na ní točil snad každý. Také mi můžete napsat, jestli máte nějakou svojí oblíbenou hru.

Sayōnara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama