Outlast whistleblower

12. června 2017 v 20:57 | Misaki |  Hry

Kon'nichiwa,
Dnes pro vás mám pokračování článku o hororové hře Outlast. V minulém článku jsem vás informovala o čem hra je, psala jsem nějaké fakty a taky sepsala celý příběh prvního dílu. A protože po prvním dílu vyšlo DLC s názvem Whistleblower, které nám ještě více odkrylo příběh, rozebereme si, co se v tomto DLC událo.
**Příběh**
(pro pochopení příběhu je dobré přečíst si o čem je první díl - zde.)
Waylon Park je softwarový inženýr pracující ve firmě Massive Asylum for Murkoff. Jeho úkolem je udržovat Morphogenic Engine, který ovládá lucidní snění v kómatu. Po několika zkušenostech, kdy pracuje přímo v srdci firmy a je svědkem nehezkého mučení pacientů, odešle anonymní e-mail reportérovi Milesovi Upshurovi, aby firmu navštívil. Krátce poté je Park zavolán do operačního střediska podzemní laboratoře, aby odladil monitorovací systém. Když se vrátí, jeho nadřízený Jeremy Blaire do něho, poté, co zjistil, že odeslal e-mail, převede Morphogenic Engine. Nicméně, poté, co Walrider rozpoutá katastrofu, Park unikne a vezme videokameru. Prochází stále se zhoršujícím se zařízením, zatímco přežívající stráže a lékařští pracovníci se snaží uniknout nově osvobozeným pacientům a pořád hledají krátkovlnné rádio, které může kontaktovat orgány. Během této doby se musí Waylon stále vyhýbat vousatému kanibalovi jménem Frank Manera, který ovládá elektrickou pilu a neúspěšně se pokouší ho zabít. Stejně jako Park i Waylon dokáže najít pracovní rádiový vysílač. V ten moment se objeví Blaire, napadne Waylona a při útoku tento vysílač zničí. Pokusí se Waylona uškrtit obuškem. Když ale uslyší Chrise Walkera, uniká skrze okno.

Waylon nakonec vstoupí do azylového podkroví, kde se ho Dennis, disociativní "varianta",chystá chytit a nabídnout ho Eddiemu Gluskinovi, kterého nazývá "ženich". Waylon uniká od Dennise, zpočátku se vyhýbá Gluskinovi, ale spadne na šachtu výtahu a zraní si nohu. Toto jeho zranění nakonec dovolí Gluskinovi chytit ho. Ukáže se, že Gluskin amputuje mužům jejich pohlavních orgány, protože se snaží vytvořit "perfektní nevěstu". Waylon je vázán na stůl, kde má být zmrzačený, když v tom jiný vězeň zaútočí na Gluskina. Po usmrcení druhého vězně se Gluskin vrací do parku v tělocvičně s ostatními oběťmi, ale během boje se stává zapleteným do systému řemenic a zemře.
Murkoffovy polovojenské týmy přijíždějí do azylové budovy a snaží se zabít vše, co vidí. Park kolem nich proklouzne a utíká do hlavní haly. Tam najde hluboce zraněného Blaira, který ho najednou napadne, trvá na tom, že nikdo nemůže znát pravdu o Massive, ale Walrider ho zabije. Waylon pak narazí na otevřené přední dveře a běží směrem k džípu Milesa Upshura, který je ještě v blízkosti hlavních bran. Nastartuje džíp a vyrazí obě brány, Miles, nyní Walriderův hostitel, mu pomáhá uniknout.
V epilogu, Waylon sedí u notebooku s videem připraveným k nahrání, aby odkryl to, co se děje ve firmě Murkoff Corporation. Spolupracovník ho informuje, že sice má na to, aby zničil Murkoffa, ale varuje ho, že se budou snažit zničit jeho a jeho rodinu. Navzdory váhání Waylon soubor nahrává a posílá médiím.

**Konec**

A to je z tohoto článku vše. Doufám, že se najde aspoň někdo, koho zajímal. A Protože Outlast se tento rok dočkal i druhého dílu, připravuji logicky další článek, takže se můžete těšit.
Sayōnara
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 12. června 2017 v 21:03 | Reagovat

Ty jo, hrála jsem první díl Outlastu a bohužel jsem ho nedohrála, já na ty hororovky prostě nemám. :D

2 D D | Web | 13. června 2017 v 1:15 | Reagovat

Popravdě si už ani pořádně nevzpomínám, kdy jsem hrál nějakou počítačovou hru, ale začínám uvažovat, že bych si šel zase něco zahrát a Outlast si pořídil v nějakém budoucím výprodeji na Steamu. Koukám, že tam mají oba díly velmi kladné hodnocení a prý to má být podobné hře, kterou jsem hrál a líbila se mi – The Evil Within. :)

3 Misaki Misaki | Web | 14. června 2017 v 14:02 | Reagovat

[2]: Jo, taky jsem dlouho nic nehrála, hlavně kvůli maturitě, ale teď se to snažím dohnat :D Jojo s The Evil Within je to celkem podobné.

4 D D | Web | 14. června 2017 v 19:19 | Reagovat

[3]: Chápu. Já začal hrát počítačové a konzolové hry až po dvacítce a po dvou letech jsem se jich hrozně přesytil a pak jsem už u žádné nevydržel. Ani nevím kolik toho mám rozehraného, ale vždycky na něco dostanu chuť a než se mi to stáhne ze Steamu na disk, už to hrát nechci, nebo to hraju dvě hodiny a pak si na to rok nevzpomenu a už ani nevím, jak se to ovládá a o čem to je. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama