Archeoastronautika- Staří Řekové a UFO

14. července 2017 v 20:37 | Misaki |  Něco kolem vědy

Kon'nichiwa,
Dnešním článkem bych se chtěla vrátit k mojí prastaré rubrice o vědě a všem co se točí kolem ní. Nevím sice jestli se to k mému blogu hodí a jestli takové články budou někoho zajímat, ale chci aby tu bylo vše o co se zajímám já, takže to zkusím.
Nedávno jsem narazila na článek, který byl o tom, že podle archeoastronautické hypotézy jsou báje o starověkých bozích psány podle pozorování činností nějaké vyspělé civilizace, v některých ze starověkých bájích by měla být dokonce popsána havárie UFO.
Než se ale k těmto bájím dostanu, nebylo by asi od věci vysvětlit co je to archeoastronautika. Taakže..archeoastronautika je souhrn názorů, že Zemi před stovkami, či tisíce lety navštívili mimozemské bytosti, které předali tehdejším civilizacím mnoho vědomostí, díky kterým např. postavili pyramidy. Tento souhrn názorů se řadí pod pseudovědu (= druhy znalostí či postupů, které jejich vykonavatelé považují či prohlašují za vědecké a používají k jejich prezentaci vědecký nebo vědecky vypadající jazyk, ale nedodržují přitom základní pravidla vědy (například nemají povahu ověřitelné vědecké metody)).
Když máme toto vysvětleno, můžu se vrátit k již zmíněnému článku, který vypíchl dvě řecké báje. První je o bohyni Afroditě a o jejím zrozením. Vypráví o tom jak Uranův syn Kronos uřízl svému otci genitálie a odhodil je do moře. Ty oplodnily mořskou pěnu a z té se pak zrodila Afrodita. Pak odplula v mušli ústřice na Kypr.
V této pověsti prý můžeme vidět hned tři věci poukazující na to, že mohla popisovat nějaký možná mimozemský technický prostředek. Jako první si myslí, že úsek s genitáliemi vhozenými do moře je ve skutečnosti prastarý popis havárie nějakého podlouhlého předmětu, který se zřítil do moře.
Což by klidně mohla být pravda uvážíme-li, že současná letadla a ponorky mají také podlouhlý tvar.
Za druhé by se prý mušlí, ve které Afrodita odplula mohlo myslet létající talíř. A nakonec poukazuje na fakt, že pokud nějakou chemikálii vylijeme do vody, vznikne pěna, tudíž by mohla být pěna v bájí myšlena jako směs vody a zbytku pohonného materiálu stroje, který se do moře zřítil.
Je opravdu možné, že byli Staří Řekové svědci pádu nějaké mimozemské lodi a snažili se to popsat v této báji?
Tato báje není však jediná, která by mohla poukazovat na to, že se Staří Řekové setkali s mimozemskou civilizací. Třeba taková báje o Faethouovi, synu boha Helia, který si vynutil od svého otce, aby mu půjčil jeho sluneční vůz. Jeho otec nechtěl, protože věděl, že je jeho řízení náročné a řekl mu, že je v tom plno nástrah a že i kdyby se mu podařilo udržet směr, musel by jet přes rohy Býka, projet lukem Střelce, tlamou zuřivého Lva, kolem Štíra, nebo Raka. Faethon se však nedal přemluvit a s vozem vzlétnul. Nejdřív jel vysoko ke hvězdám a pak slétl naopak velmi blízko k zemi a díky tomu žárem spálil úrodné oblasti Arábie, Sahary a Núbie, které se tím proměnili v poušť. Vše nakonec zachránil Zeus.
Stejná otázka- Nemůže to být popis pravzpomínky Řeků na havárii UFO?
Někteří by mohli říct, že pod pojmem "sluneční vůz" se neskrývá žádný stroj, ale samotné slunce. Ovšem už Staří Řekové věděli, že slunce se během své denní cesty po obloze nesetkává se souhvězdími Býka, Střelce, Lva a Štíra. V každém z těchto souhvězdí sice slunce je ale zůstává tam cca měsíc a ne že jimi putuje v průběhu dne. Tudíž se pod tímto pojmem musí ukrývat něco jiného.
Další připomínka k této báji je taková, že my dnes víme, že zmíněné pouštní oblasti bývaly dříve skutečně úrodné a v poušť se změnili až relativně nedávno. Od kud se to ale dozvěděli Staří Řekové?
Je také faktem, že v 20. a 21. století máme z oblasti tehdy ovládané Řeky četná svědectví o pozorování UFO.
Mně osobně tyto tvrzení přijdou docela zajímavá. Osobně si myslím, že nejsme ve Vesmíru sami, takže se mi pochopitelně líbí možnost toho, že by nás nějaká jiná civilizace navštívila a když by to bylo takhle dávno za dob Starých Řeků..
Přeci i ty báje museli vzejít z nějakého nápadu a co mi víme čím se ten, kdo je vymyslel inspiroval.
A to je pro tento článek opět vše. Snad se najde někdo, koho tohle zaujme.
Sayōnara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama