Lexikon fantastických zvířat #2

6. září 2017 v 18:56 | Misaki |  Potterhead

Kon'nichiwa,
Konečně tu mám další článek pro všechny potterheady, kteří nemají doma svůj Lexikon zvířat. Tentokrát si probereme tvory v rozsahu C-D.

C/Č

Čínský ohniváč
(Chinese firebal)
někdy též známý jako lví král


Jediný orientální drak má vyjímečně pozoruhodné vzezření. Je pokryt hladkými purpurovými šupinami a kolem hlavy s tupým čenichem a neobvykle vystouplýma očima ho zbobí věnec zlatých špičatých hrotů. Své jméno ohniváč získal díky hřibovitým plamenům, které mu vyrážejí z nozder, je-li rozzuřen. Jeho váha se pohybuje mezi dvěma a čtyřmi tunami a samice jsou větší než samci. Vejce jsou zářivě karmínová se zlatými skvrnami a jejich skořápky jsou velice ceněny jako pomůcky pro činské čáry a kouzla. Ohniváč je agresivní, vůči vlastnímu plemeni je však tolerantnější než většina ostatních draků a dokáže se někdy smířit s tím, že své území sdílí až s dvěma dalšími draky. Pochutná si na většině savců, přednostně loví prasata a lidi.

Černovřes
(Horklump)


Černovřes pochází ze Skandinávie, dnes je však rozšířen po celém území severní Evropy. Podobá se masité narůžovělé houbě, pokryté řidkými a pevnými černými štětinami. Černovřes se velice rychle rozmnožuje a během několika dnů je schopen kompletně zamořit průměrně velkou zahradu. Místo kořínků zapouští do země šlachovitá chapadélka, která hledají dešťovky, jež jsou jeho nejčastějším pokrmem. Černovřes je oblíbenou pochoutkou trpaslíků, žádné jeho další využití není známo.

D/Ď

Drak
(Dragon)


Jako pravděpodobně nejproslulejší ze všech fantastických zvířat patří draci zároveň k těm, která se nejobtížněji skrývají. Samice jsou obvykle větší a agresivnější než samci, k žádnému drakovi ani dračici by se však neměl přibližovat nikdo kromě maximálně obratných a vyškolených kouzelníků. Dračí kůže, krev, srdce, játra a rohy jsou vesměs obdařeny silnými kouzelnými vlastnostmi, dračí vejce jsou však klasifikována jako neobchodovatelné zboží kategorie A. Existuje deset plemen draků, jejichž příslušníci se ovšem příležitostně kříží a výsledkem jsou vzácné hybridní exempláře.

Ďasovec
(Grindylow)


Ďasovec je světlezelený rohatý vodní démon, kterého najdeme v jezerech na celém území Británie a Irska. Živí se drobnými rybami a chová se agresivně ke kouzelníkům i k mudlům, přestože jsou známy případy, kdy se ho vodním lidem podařilo ochočit. Ďasovec má velice dlouhé prsty, které sice dokážou vyvinout mocný stisk, snadno se však zlomí.

Dlaždičoun
(Jarvey)


Dlaždičoun se vyskytuje v Británii, Irsku a Severní Americe. Prakticky ve všem se podobá přerostlé fretce, od níž se liší jen tím, že umí mluvit. Skutečný rozhovor však přesahuje duševní schopnosti dlaždičouna, který se proto obvykle omezuje na krátké (a často vulgární) fráze, jež ze sebe chrlí v téměř nepřetržitém proudu. Dlaždičouni žijí většinou pod zemí, kde pronásledují trpaslíky, přestože nepohrdnou ani krtky, krysami a hraboši.

Dvoubřitník
(Mackled Malaclaw)


Dvoubřitník je suchozemský tvor, vyskytující se většinou v kamenitých pobřežních oblastech Evropy. Značně se sice podobá humrovi, v žádném případě by se však neměl jíst, protože jeho maso je pro lidi nestravitelné a vyvolává vysoké horečky, doprovázené ošklivou zelenavou vyrážkou. Dvoubřitník dorůstá délky až dvanácti palců a má světlešedou barvu s tmavozelenými skvrnami. Živí se drobnými korýši a někdy se pokouší napadat i větší kořist. Kousnutí dvoubřitníka má neobvyklý vedlejší účinek spočívající v tom, že oběť je po dobu až jednoho týdne po svém zranění pronásledována obrovskou smůlou. Kousne-li vás, měli byste se vyvarovat všech sázek, rizik a spekulativních podniků, protože oběť dvoubřitníka v nich nemá sebemenší šanci na úspěch.

Drsnochvost
(Nogtail)


Drsnochvosti jsou démoni žijíci ve venkovských oblastech na celém území Evropy, Ruska a Ameriky, Podobají se zakrslým selatům s dlouhýma nohama, ježatým pahýlovitým ocasem a úzkýma černýma očima. Drsnochvost má ve zvyku vkrást se do prasečího chlívku a sát mléko obyčejné svině spolu s jejími vlastními mláďaty. Čím déle zůstane neodhalen a čím větší velikosti doroste, tím déle stíhají statek, na který se vetřel, různé pohromy. Drsnochvost je neobyčejně rychlý a obtížně se chytá: je-li však zahnán za hranice statku čistě bílým psem, nikdy se už nevrátí. Odbor pro dohled nad kouzelnými tvory (Poddivize domácích škůdců) za tímto účelem chová tucet albínských stavěčů.

Duhovec
(Streeler)


Duhovec je gigantický plž, který každou hodinu mění barvu a zanechává za sebou stopu tak jedovatou, že všechna vegetace, přes kterou přeleze, seschne a shoří. Původně se duhovec vyskytoval v několika afrických zemích, úspěšně ho však pěstují i kouzelníci v Evropě, Asii a na obou amerických kontinentech. Jako domácí zvíře ho chovají lidé, kterým se líbí jeho kaleidoskopické změny barev, a jeho jed je jednou z několika málo známých látek, které dokážou usmrtit černovřesy.

A tohle je z tohoto článku vše. Doufám, že se vám tyto kouzelní tvorové líbili.
Sayōnara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siren Siren | E-mail | Web | 8. září 2017 v 10:33 | Reagovat

Mám doma tu červenou ! Je super :)

2 Nauesin Nauesin | Web | 8. září 2017 v 11:13 | Reagovat

Kdo by nechtěl draka :D

3 Andey Andey | Web | 8. září 2017 v 20:00 | Reagovat

Obdivuju, tě že jsi s tím dala takovou práci, ale asi to nedokážu úplně ocenit, jelikož HP moc nemusím.

4 Simix Simix | Web | 13. září 2017 v 16:39 | Reagovat

Páni, to jsou stvoření. Už abych někdy měla čas kouknout na Fantastická zvířata  :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama