První tři dny na vysoké

1. října 2017 v 13:07 | Misaki |  My life

Kon'nichiwa,
Tak už i mě po téměř čtyř měsíčních prázdninách začala škola. Sama tomu občas ani nemůžu uvěřit, že jsem se dostala na vysokou. Nakonec chodím na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí na obor dokumentace památek. Stejně jako u střední jsem skončila u oboru, o kterým jsem nikdy nijak zvlášť neslyšela a ani mě to k němu moc netáhlo. Tak nějak jsem se spíš nechala přemluvit spolužačkou. Ale nelituju toho, protože památky a architekturu, hlavně tu starou, mám ráda. Tudíž by mě studium snad i mohlo bavit.
Zatím mám za sebou, jak jste mohli poznat z nadpisu, první tři dny. V těchto třech dnech jsme si se spolužačkou pomalu zvykaly na náš pokoj na koleji, který není ani tak špatný, jen je tam všechno slyšet, tudíž se tam občas špatně usíná. No nejhorší je, že tam máme neustále problém s internetem.
Co se týká školy, tak v pondělí jsme měli, jako naší jedinou hodinu ten den, angličtinu. Učitel na ní je celkem fajn, takový mladší, docela i vtipný a hlavně mu jde dobře rozumět.
V úterý jsme měli vyučování až téměř do sedmy do večera. Začaly jsme úvodem do historie, kde nás trochu vylekala seminární práce, ale tak to se dalo čekat, že po nás budou chtít nějakou tu práci. Poté následovala latina, která se stala nejhorší hodinou tohoto zkráceného týdne. Nejen, že se učitel po čas celé hodiny dusil kašlem, neustále za sebou opakoval slova "vlastně" a "jaksi" a neuměl pevně stanovit jakou učebnici si máme pořídit, ještě na nás na konci hodiny vyrukoval s tím ať mu řekneme latinsky "cesta byla hotová" i když věděl, že většina třídy neumí latinsky ani slovíčko.
Po tomto otřesném zážitku na nás čekala kulturní historie, kde nám učitel zadal referáty. Já ho mám na přespříští týden. Možná bych byla radši kdybych ho měla dýl, ale zase na druhou stranu to budu mít aspoň dříve za sebou. Ještě že následující týden nám nějaké přednášky odpadají, takže na referát budu mít docela dost času.
Poté jsme byly vyzkoušet jídlo v místním pajdabaru a musím říct, že mě polévka za třináct korun příjemně překvapila. Dokonce jsme se cestou zkamarádily s jednou holčinou, která chodí na stejný obor, tudíž se s ní docela často výdáme.
Po obědě a kafi na koleji nás čekala poslední přednáška a to pomocné vědy historicé. Tato přednáška mě docela bavila a i když na ní není povinná účast, určitě se budu snažit na ní chodit.
Poslední den tedy ve středu nás čekaly pouze dvě hodiny. První byli základy historické práce, ze kterých budeme muset také vypracovávat seminární práci, ale ve dvojicích na což jsem hodně zvědavá. A poslední hodina byl proseminář k dokumentaci památek, na kterém jsme se dozvěděli něco o práci dokumentátora.
No a pak už jsme jely se spolužačkou vesele domů. Kdybych to všechno měla nějak schrnout, tak si myslím, že studium na této vysoké rozhodně nebude lehké, ale ani si nemyslím, že by se to nedalo zvládnout. Jen doufám, že si s tímto tvrzením moc nefandím.
Jinak v pondělí mám pracovní pohovor na brigádu v Cinema City, když by to vyšlo prodávala bych popcorn. Tak budu ráda, když mi budete držet palce, protože brigádu opravdu hodně potřebuju.
No a to už je z tohoto ne příliš krátkého článku vše. Určitě mi do komentářu napište jaké zážitky a dojmy z vysoké máte vy.
Sayōnara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ~Rhiain ~Rhiain | Web | 2. října 2017 v 8:06 | Reagovat

Musím povedať, že súhlasím s gifom :-D Ja som už štvrtý rok na VŠ a teda rozhodne sa necítim byť v poriadku :-D

Toho dusiaceho sa profesora... My máme podobného na anorganickej chémii 2, ale našťastie nás nič neskúša (zatiaľ) a je celkom milý, len je hrozne zmätený...

2 Andey Andey | Web | 3. října 2017 v 21:09 | Reagovat

Já jsme ve třeťáku, takže tohle mě ještě čeká. Držím palce s brigádou a se školou. Určitě ji zvládneš, ale procházka růžovým sadem to taky asi nebude.

3 Simix Simix | Web | 6. října 2017 v 19:29 | Reagovat

~Čaué~
Tak koukám, obě jsme vysokoškolačky.
Já "už" týden. Problém s internetem máme taky. Což je u studentů docela problém, protože potřebují internet ke studiu, ne?
My v úterý měli také do sedmi ..
Tak to máme podobně v něčem :) Jak v čem :)
TAk se měj a ať se ti na vysoké škole daří a líbí :)

4 Our creepypasta and mysterious stories Our creepypasta and mysterious stories | Web | 7. října 2017 v 12:20 | Reagovat

Dobře ty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama