Fred a George Weasleyovi

2. ledna 2018 v 19:42 | Misaki |  Potterhead
Kon'nichiwa,
Neboť teď skoro pořád čtu (už asi po stý) díly Harryho Pottera, mám o něm chuť i psát a proto jsem se rozhodla sepsat několik článků o mých nejoblíbenějších postavách..a kým jiným bych měla začít než..

Fred a George Weasleovi. (James (Fred) a Oliver (George) Phelpsovi)


Bradavičtí studenti, nebelvírští odrážeči, majitelé Kratochvílných kouzelnických kejklí a největší šprýmaři všech dob. Kdo by dvojčata Weasleovi neměl rád? Najdeme je ve všech dílech Harryho Pottera a vždy, když se objeví, vnesou do nich neobyčejnou zábavu. Tihle dva jsou rozhodně mýma nejoblíbenějšíma postavama, protože prostě miluju jejich humor a to jak jsou neustále spolu, veselí a skvěle se jako dvojčata doplňují.
James a Oliver patřili k fanouškům Potterovských knih už od samého začátku, zajímavé ale je, že ani jeden z nich nepřečetl všechny knihy, James přečetl tři a půl a poslední díl četl v Japonsku, kde se také dozvěděl o osudu své postavy, zbylé díli přečetl Oliver. Na casting je prý dostala jejich matka a jediné co dvojčata v tu chvíli zajímalo bylo to, že nebudou muset jít do školy - to mi přijde typicky Weasleovské. Když už jsme u školy, aby dvojčata stíhala dohánět školu, kterou nestíhala díky natáčení, dělala si přímo na place domácí úkoly. Tudíř v nějakých scénách můžeme vidět jak si je píšou.
V průběhu konkurzu si dvojčata všimli, že jsou jediní z dvojčat, kteří nemají stejné oblečení a tak rychle běželi do obchodu si koupit stejné košile. To, že dostali role Freda a George jim prý nikdo nechtěl věřit a to až do té doby, než přišli do školy se zrzavými vlasy. Vtipné také je, že až do prvního předčítání scénáře nevěděli kdo z nich hraje jaké dvojče, to se dozvěděli až od někoho z castingu avšak nikdy nezjistili, jestli to tak mělo být, nebo jestli to bylo momentální rozhodnutí.
Osobně mi přijde, že James a Oliver si jsou se svými filmovými postavami šíleně podobní. Když se jich například někdo zeptal na otázku, které z dvojčat bylo předlohou nadživotní sochy na jejich krámku, James odpověděl ,,Nemáte každý den možnost vidět šestimetrovou sochu sebe samého" a dodal ,,je to Fred, protože já vypadám lépe". Oliver však tvrdil opak - poznamenává, že ve skutečnosti to je George protože on má vtipnější tvář. Řekněte mi, co jiného by na to řekli Fred a George? Další z vtipných faktů z natáčení je ten, že když hrál James mrtvého usnul přitom, jeho herečtí kolegového ho tedy prý po natáčení nechali spát a odešli si na oběd.
Oliver a James se stejně jako Weasleyovi moc rádi popichují, třeba jako když si George nechtěl kvůli legraci nechat ošetřit ucho po tom, co o něho přišel, aby si do něho mohl strčit kartáček a jeho bratr mu na to řekl ,,Nemáš tam dost mozku, aby ten kartáček pořád nevypadával".
Fredova a Georgova hůlka - Hůlky Weasleyových dvojčat nemohly být rozdílnější. Georgova hůlka připomíná koště ,,Nejnovější model koštěte" prohlašuje Oliver. ,,Na konci je opletená, a má dokonce jakési sedlo". ,,Ta moje má na konci něco jako borovou šišku" říká James.
,,Páni,
jsme úplně stejní!"
Fred a George Weasleyovi, Harry Potter a Relikvie smrti- část 1

Tak a to je z tohoto článku vše. Do komentářu mi rozhodně napište, zda máte dvojčata také rádi, popřípadě jaké další postavy jsou vaše oblíbené. A kdyby to někoho zajímalo, tak informace k tomuto článku jsem čerpala z knih Harry Potter, Panoptikum postav a Harry Potter, Filmová kouzla.

Sayōnara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 5. ledna 2018 v 21:22 | Reagovat

~Čaué~
Jo, dobří šprýmaři toto :D
Vyspěly do nepoznání a docela sexy mohutné postavy mají :D
To je hustý, že se do filmu zapojily i jejich úkoly do školy :D
Usnout při natáčení? Ještěže nezačal chrápat nebo se vrtět :D
Hezký a zajímavý článek :)
Kdo by je neměl rád? Ale nejsou moji nejoblíbenější... ale díky tobě bych nad tím mohla i uvažovat :D Nikdy jsem nad tím totiž nepřemýšlela :)

2 Simix Simix | Web | 2. února 2018 v 18:21 | Reagovat

Mám nový blog.
Vlastně ani nevím, co mě to popadlo, protože jsem myslela, že svůj předchozí blog nikdy neopustím. :D

3 Nauesin Nauesin | Web | 9. února 2018 v 10:36 | Reagovat

Kdo by neměl rád dvojčata :D to by byl hřích. Osobně nejsem až tak velký Potterhead, ačkoliv maraton HP filmů neodmítnu (přece jen jsem ho běžela o Vánocích :D) pořád jsem ale nedočetla knihy, což musím napravit.
Asi si nedokážu vybrat neoblíbenější postavu, ale stejně jako spousta dalších ...Snape, že ano. haha.

4 Megumi Kanatoshiya Sakamaki Megumi Kanatoshiya Sakamaki | E-mail | Web | 11. července 2018 v 10:46 | Reagovat

Miluji HP

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama