Fred a George Weasleyovi

2. ledna 2018 v 19:42 | Misaki |  Potterhead
Kon'nichiwa,
Neboť teď skoro pořád čtu (už asi po stý) díly Harryho Pottera, mám o něm chuť i psát a proto jsem se rozhodla sepsat několik článků o mých nejoblíbenějších postavách..a kým jiným bych měla začít než..

Fred a George Weasleovi. (James (Fred) a Oliver (George) Phelpsovi)


Bradavičtí studenti, nebelvírští odrážeči, majitelé Kratochvílných kouzelnických kejklí a největší šprýmaři všech dob. Kdo by dvojčata Weasleovi neměl rád? Najdeme je ve všech dílech Harryho Pottera a vždy, když se objeví, vnesou do nich neobyčejnou zábavu. Tihle dva jsou rozhodně mýma nejoblíbenějšíma postavama, protože prostě miluju jejich humor a to jak jsou neustále spolu, veselí a skvěle se jako dvojčata doplňují.
James a Oliver patřili k fanouškům Potterovských knih už od samého začátku, zajímavé ale je, že ani jeden z nich nepřečetl všechny knihy, James přečetl tři a půl a poslední díl četl v Japonsku, kde se také dozvěděl o osudu své postavy, zbylé díli přečetl Oliver. Na casting je prý dostala jejich matka a jediné co dvojčata v tu chvíli zajímalo bylo to, že nebudou muset jít do školy - to mi přijde typicky Weasleovské. Když už jsme u školy, aby dvojčata stíhala dohánět školu, kterou nestíhala díky natáčení, dělala si přímo na place domácí úkoly. Tudíř v nějakých scénách můžeme vidět jak si je píšou.
V průběhu konkurzu si dvojčata všimli, že jsou jediní z dvojčat, kteří nemají stejné oblečení a tak rychle běželi do obchodu si koupit stejné košile. To, že dostali role Freda a George jim prý nikdo nechtěl věřit a to až do té doby, než přišli do školy se zrzavými vlasy. Vtipné také je, že až do prvního předčítání scénáře nevěděli kdo z nich hraje jaké dvojče, to se dozvěděli až od někoho z castingu avšak nikdy nezjistili, jestli to tak mělo být, nebo jestli to bylo momentální rozhodnutí.
Osobně mi přijde, že James a Oliver si jsou se svými filmovými postavami šíleně podobní. Když se jich například někdo zeptal na otázku, které z dvojčat bylo předlohou nadživotní sochy na jejich krámku, James odpověděl ,,Nemáte každý den možnost vidět šestimetrovou sochu sebe samého" a dodal ,,je to Fred, protože já vypadám lépe". Oliver však tvrdil opak - poznamenává, že ve skutečnosti to je George protože on má vtipnější tvář. Řekněte mi, co jiného by na to řekli Fred a George? Další z vtipných faktů z natáčení je ten, že když hrál James mrtvého usnul přitom, jeho herečtí kolegového ho tedy prý po natáčení nechali spát a odešli si na oběd.
Oliver a James se stejně jako Weasleyovi moc rádi popichují, třeba jako když si George nechtěl kvůli legraci nechat ošetřit ucho po tom, co o něho přišel, aby si do něho mohl strčit kartáček a jeho bratr mu na to řekl ,,Nemáš tam dost mozku, aby ten kartáček pořád nevypadával".
Fredova a Georgova hůlka - Hůlky Weasleyových dvojčat nemohly být rozdílnější. Georgova hůlka připomíná koště ,,Nejnovější model koštěte" prohlašuje Oliver. ,,Na konci je opletená, a má dokonce jakési sedlo". ,,Ta moje má na konci něco jako borovou šišku" říká James.
,,Páni,
jsme úplně stejní!"
Fred a George Weasleyovi, Harry Potter a Relikvie smrti- část 1

Tak a to je z tohoto článku vše. Do komentářu mi rozhodně napište, zda máte dvojčata také rádi, popřípadě jaké další postavy jsou vaše oblíbené. A kdyby to někoho zajímalo, tak informace k tomuto článku jsem čerpala z knih Harry Potter, Panoptikum postav a Harry Potter, Filmová kouzla.

Sayōnara

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simix Simix | Web | 5. ledna 2018 v 21:22 | Reagovat

~Čaué~
Jo, dobří šprýmaři toto :D
Vyspěly do nepoznání a docela sexy mohutné postavy mají :D
To je hustý, že se do filmu zapojily i jejich úkoly do školy :D
Usnout při natáčení? Ještěže nezačal chrápat nebo se vrtět :D
Hezký a zajímavý článek :)
Kdo by je neměl rád? Ale nejsou moji nejoblíbenější... ale díky tobě bych nad tím mohla i uvažovat :D Nikdy jsem nad tím totiž nepřemýšlela :)

2 Simix Simix | Web | 2. února 2018 v 18:21 | Reagovat

Mám nový blog.
Vlastně ani nevím, co mě to popadlo, protože jsem myslela, že svůj předchozí blog nikdy neopustím. :D

3 Nauesin Nauesin | Web | 9. února 2018 v 10:36 | Reagovat

Kdo by neměl rád dvojčata :D to by byl hřích. Osobně nejsem až tak velký Potterhead, ačkoliv maraton HP filmů neodmítnu (přece jen jsem ho běžela o Vánocích :D) pořád jsem ale nedočetla knihy, což musím napravit.
Asi si nedokážu vybrat neoblíbenější postavu, ale stejně jako spousta dalších ...Snape, že ano. haha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama