Nové knižní přírůstky

9. února 2018 v 14:30 | Misaki |  Knihy 📚

Kon'nichiwa,
Opět jsem po nějaké době tu s novým článkem. Tentokrát jsem se rozhodla představit vám mé nově koupené knížky, neboť se mi jich tu pár nastřádalo a myslím si, že by někoho třeba mohly zaujmout.

Ten, kdo stojí v koutě
Stephen Chbosky

Jak už možná víte z mého článku o oblíbených písničkách z filmů, mezi mé nejoblíbenější filmy patří Charlieho malá tajemství. A tak v mé knihovně samozřejmě nemohla chybět tato kniha, podle které je natočený. Stejně jako jsem si zamilovala film, zamilovala jsem si i tento román, i když musím říct, že je to snad jediný případ, kdy se mi film líbí víc než samotná knižní předloha, ve které se na můj vkus až moc objevovalo téma drog a sexu, zkrátka na můj vkus knížka vše představovala až moc bez okolků, kdežto ve filmu vše působilo tak roztomile nevinně. Tím ale nikoho nechci odradit od knížky, jen si myslím, že pokud jste ještě neviděli film, uděláte nejlépe, když si první přečtete knihu, která i přes to, že se mi film líbí víc, je skvělá.

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
Tim Burton

Moje úplně první kniha básniček. Od koho jiného by měla být než od úžasného Tima Burtona? Jistě Tima všichni znáte a znáte od něho každý minimálně jeden film. Tudíž vám musí být jasné, že tato kniha a básničky v ní jsou docela negativní a většina z nich působí poněkud morbidně . Mně se ovšem, jakožto člověku, který má rád snad všechny Timovi filmy, i přes to, že jsou jeho básničky tolik negativní a smutné hrozně líbí.

Okultní povídky a jiné děsivé příběhy
H.P.Blavatská

Tuto knihu jsem vám už sice jednou představovala v článku o "strašidelných" knihách, ale konečně jsem se dostala k tomu ji celou přečíst a proto jsem ji sem zařadila a znovu se o ní malinko rozepíšu. Musím říct, že jsem nejspíš zhýčkaná knížkama od Stephena Kinga a E. A. Poea, tudíž jsem od této knihy čekala něco víc. Děsivé příběhy nebyly téměř děsivé, ale zase musím říct, že díky tomu, že příběhy nebyly strašidelné a nehemžilo se to tam samýmu duchama a bůh ví čím ještě, knížka působila hodně věrohodně až skoro jako by příběhy mohly být pravdivé. Nemohu tudíž říct, že se mi nelíbila. Samotné příběhy v sobě měly originální nápady a náměty a četly se velice dobře. K tomu jsou v knížce ještě přidány velmi zajímavé poznámky od překladatele Karla Weinfurtera, který se aktivně zajímá o oklutismus a spiritismus.

Asylum
Madeleine Rouxová

Poslední knížka tohoto článku. Pro milovníky hororů jako jsem já určitě doporučuji. Je to první kniha ze série třech hororových knih. Kromě chvílemi dost strašidelného příběhu je kniha obohacena i o velice děsivé fotografie z psychiatrických léčeben, které perfektně podtrhávají příběh a vtahují ještě více do děje. Ale pozor! Rozhodně jestli narazíte na film Asylum, který se tváří jako, že je podle této knihy natočený, nekoukejte na něj! Vážně ne, to nechcete vidět. Já jsem se na to podívala ještě před knížkou, kterou jsem už ale měla koupenou doma a byla to tak neskutečná blbost, že jsem se bála pak tuto knížku jen otevřít, ale naštěstí je úplně jiná, přečetla jsem ji se zatajeným dechem a s napnutím co se bude dít dál, ihned jsem si zamilovala hlavní postavy a rozhodně mě nabudila na to dokoupit i další dva díly.

A to už je z tohoto článku vše, do komentářů mi určitě napište zda vás nějaká z těchto knih zaujala, nebo jestli jste už nějakou z nich také četli a vaše názory.

Sayōnara
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 9. února 2018 v 14:42 | Reagovat

Zaujaly mě ty povídky od paní Blavatské :)

2 Simix Simix | Web | 9. února 2018 v 16:28 | Reagovat

Ahoj :)
Já si knihy většinou pouze půjčovala, ale je hezké a dobré mít nějakou svou vlastní knihovničku, knížky v zásobě :)
Jako malá jsem mívala. Někdy v lednu, možná už v prosinci jsem si tři knihy koupila, ale to nebyly žádné příběhy, beletrie.
Jak píšeš u první knihy. Myslím, že je stejně vždy lepší si přečíst knihu, nechat řádit představivost a pak to teprve ohraničit filmem. Tam je obraz daný :)
Druhá kniha má zvláštní název, ale nějaké "šedivé" básně bych si přečetla.
Od Kinga jsem ještě asi nic nečetla, ale A.E. Poa mám ráda. Tu tajemnost, co v knihách používá :)
Krása. Knihy s temnější tématikou, to mě láká :)
Měj se krásně :)

3 Nauesin Nauesin | Web | 11. února 2018 v 10:05 | Reagovat

Oyster Boy <3 básničky jsem četla v anglickém originále, česky jsem našla jenom pár jich přeložených, ale co jsem to tak četla, tak si myslím, že si s tím překladem vcelku hezky poradili, ačkoliv pořád to nemá na originál. Ty básničky osobně strašně miluju, ten styl je velmi osobitý, což se není čemu divit :D Sama bych ráda byla tak geniální, abych byla schopna napsat podobné věci, ale to se asi nikdy nestane :D

4 Atunai Atunai | Web | 2. května 2018 v 8:05 | Reagovat

Zdravím, zrovna přemýšlím, co bych si přečetla. Asi sáhnu po knížce s básničkami od Tima Burtona. Vůbec jsem netušila, že od něj něco takového vůbec existuje. :D Ale zbožňuju jeho filmy, tak si u mě najde místo i knížka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama